Audiobook czy ebook – pogódź czytanie z codziennymi czynnościami

Lipiec 13, 2017

Literatura towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Od niepamiętnych czasów liczni kronikarze spisywali dzieje wielkich rodów królewskich, a co raz to kolejni twórcy budowali na fundamentach fikcji literackiej wspaniałe światy, które do dziś potrafią zabrać czytelnika w bezgraniczny świat wyobraźni. Powszechnie wiadomo, że książki to doskonały sposób na korzystne dla umysłu spędzanie wolnego czasu, stąd wiele osób wykorzystuje każdą, nawet najkrótszą wolną chwilę na pochłanianie co raz to kolejnych zdań budujących spójną całość utworów literackich, które w mniejszym lub większym stopniu oddziałują na ludzką psychikę. Nie bez powodu istnieje bardzo dużo akcji społecznych mających na celu promowanie książek oraz nawyku czytania.
Bardzo często zdarza się jednak, że możliwości czytania są bardzo ograniczone ze względu na nadmiar codziennych obowiązków. Zarówno sprzątanie, gotowanie czy jazda samochodem uniemożliwiają oddanie się lekturze w pełnym skupieniu.
Jednakże, w latach osiemdziesiątych powstał nowy trend – chodzi oczywiście o audiobooki – książki czytane, tzn takie które stanowią bierną formę aktywności książkowej. 

Co to jest e-book? To nowoczesna forma literatury, która pomija kosztowny proces drukarski, oferując nam dane lektury w wersji cyfrowej, które możemy nabyć w formacie cyfrowym, a następnie odczytywać za pomocą prostych programów do kodowania plików tekstowych. W ostatnich czasach popularność e-booków znacznie wzrosła, co wynika prawdopodobnie z łatwości korzystania i przede wszystkim znacznie niższej ceny względem egzemplarzy papierowych. E-booki cieszą się popularnością nie tylko wśród młodzieży – w dobie internetu niemal każdy posiada przynajmniej jedno urządzenie, dzięki któremu swobodnie może korzystać z nieposkromionego dobra jakim jest e-book. Do czytania e-booka wystarczy komputer, tablet, bądź smartfon – ten ostatni towarzyszy nam niemal w każdej chwili dnia, więc jest doskonałym miejscem na przechowywanie literatury w formacie cyfrowym – szczególnie, jeśli uwzględnimy fakt, że e-booki same w sobie nie zajmują dużo miejsca na dysku twardym, co daje możliwość posiadania przy sobie więcej niż jednej książki.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.