Bądź sprawny jak lampart. Jak pozbyć się bólu, uniknąć kontuzji i zwiększyć sprawność – Kelly Starrett i Glen Cordoza – recenzja książki

Sierpień 31, 2017

Kelly Starrett i Glen Cordoza – profesjonaliści i specjaliści w dziedzinie sportu, przekonują, iż jesteśmy w stanie wyleczyć się z wielu kontuzji we własnym zakresie.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

 

 

Niezależnie od tego, czy prowadzimy siedzący tryb życia, czy czynnie uprawiamy sport (amatorsko lub zawodowo), znajdziemy w tej książce wiele cennych rad. To pozycja przeznaczona dla osób, które pragną zadbać o swój organizm, by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Zawiera szereg szczegółowych porad, które bez problemu można wprowadzić w życie, by zachować sprawność i pozbyć się bólu. Duża ilość fotografii oraz ich format nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do sposobu wykonywania ćwiczeń. Ponadto, autorzy uwrażliwiają czytelnika na najczęściej popełniane błędy i podpowiadają, jak ich unikać.

Książka ta, to kompendium wiedzy na temat ludzkiego kręgosłupa, prawidłowego ustawienia ciała, jego mechaniki i mobilności. Część zawierająca ćwiczenia uwzględnia trzy stopnie zaawansowania i kładzie silny nacisk na rzetelne ich przedstawienie i objaśnienie sposobu wykonywania treningu. Nie zapomniano także o gotowych programach mobilizacyjnych, adresowanych do osób z konkretnymi problemami.

Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania książki. Twarda oprawa, przyjemna kolorystyka, duże i jasne fotografie, z pewnością znacząco wpływają na komfort przyswajania wiedzy. Również, użyty język – prosty, bez medycznego żargonu, sprawia, że czytelnik nie ma problemu ze zrozumieniem tego, czego autorzy chcą go nauczyć.

Nie bez powodu posłużono się w tytule określeniem sprawności, w nawiązaniu do lamparta. To zwierzę, które charakteryzuje się niebywałą zwinnością i siłą. Zaprezentowane ćwiczenia i programy rozwojowe mają zapewnić sprawność i gibkość naszego ciała. To sposoby na walkę z bólem, kontuzjami i ograniczeniami ciała w zaciszu domowym. To wyeliminowanie błędnych wzorców ruchowych.

Bądź sprawny jak lampart. Jak pozbyć się bólu, uniknąć kontuzji i zwiększyć sprawność” to nie książka do przeczytania i odstawienia na półkę. To pozycja, której porady należy wcielić w życie i systematycznie do nich powracać, by korygować błędy w treningach i wprowadzać bardziej zaawansowane ćwiczenia. To co dzisiaj jest dla nas odpowiednie, jutro może być już nie wystarczające.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.