Confess – Colleen Hoover – recenzja książki

Sierpień 29, 2017

„Confess” Colleen Hover to prawdziwa eksplozja emocji, ciekawych zwrotów akcji i skrywanych tajemnic, które wreszcie będą musiały ujrzeć światło dzienne.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Powieść Colleen Hover opowiada o dwojgu młodych ludziach: Owenie Gentry i Auburn Reed. On jest utalentowanym, enigmatycznym malarzem, który gromadzi anonimowe wyznania i przedstawia je na płótnie. Ona potrzebuje pieniędzy i trafia do galerii sztuki w Dallas w poszukiwaniu pracy, gdzie poznaje przystojnego artystę. Para zakochuje się w sobie, jednak sekrety Owena i jego przeszłość mogą doprowadzić do unicestwienia dopiero co rozkwitającego uczucia. Owen będzie musiał zdecydować, czy wyjawić Auburn wszystkie swoje tajemnice.

Colleen Hover to amerykańska pisarka urodzona w 1979 roku. Zasłynęła głównie z książek dla młodzieży, jednak w jej bibliografii nie brakuje także pozycji dla starszych czytelników. „Confess” zaliczyć można do książek z gatunku New Adult, czyli literatury plasującej się pomiędzy literaturą młodzieżową, a tą dla dorosłych. „Confess” będzie zatem idealnym wyborem dla starszych nastolatek i młodych kobiet, która lubią książki pełne emocji, wzruszające, ale i posiadające mocne momenty.

„Confess” Colleen Hover napisana jest w pierwszej osobie – naprzemiennie w rozdziałach rolę narratora pełni Owen i Auburn. Ten zabieg pozwala na głębsze zapoznanie się z emocjami bohaterów i dokładne zrozumienie intencji i uczuć obu stron. W książce nie brakuje trafnych cytatów, cierpienia, wzruszeń, ale i odrobiny humoru i szczęścia. Akcja toczy się bardzo szybko, więc trudno o nudę podczas czytania. Niezwykle interesującym dodatkiem do książki są obrazy Owena, które zwiększają walory estetyczne powieści. Zostały one namalowane przez brytyjskiego artystę Danny’ego O’Connora, w rzeczywistości ulubionego malarza Colleen Hover. To naprawdę fantastyczny zabieg, dzięki któremu czytelnik jeszcze bardziej angażuje się w historię i zaczyna wierzyć w jej prawdziwość. Cała opowieść jest niezwykle spójna, dobrze dopracowana, a relacja Owena i Auburn przedstawiona w sposób bardzo dojrzały i intrygujący. Co prawda sam początek znajomości młodych ludzi może wydawać się niektórym nieco naciągany i zbyt pospieszny, jednak nie przeszkadza to w pozytywnym odbiorze całej powieści. Owen to postać, którą naprawdę da się lubić – jest bezinteresowny, dobry dla innych i może stanowić idealny wzór do postępowania dla każdego człowieka. W książce oprócz wątku głównego można dostrzec także ciekawe wątki poboczne, które idealnie współgrają z główną historią, uzupełniają ją i sprawiają, że czytelnik nie ma ochoty oderwać się od czytania. „Confess” Colleen Hover to prawdziwy pożeracz czasu.

Wzruszająca, barwna i niesztampowa powieść Collen Hover „Confess” powinna znaleźć się w posiadaniu każdego wielbiciela romantycznych historii. Łączy w sobie miłość i sztukę, które doskonale idą ze sobą w parze. Relacja głównych bohaterów ekscytuje, a nieoczekiwane zwroty akcji i odkrywane powoli tajemnice nie pozwalają odłożyć książki choćby na chwilę. Choć pełna bólu jest to także powieść niezwykle pozytywna, po którą warto sięgnąć, gdy potrzeba nam dobrego remedium na poprawę nastroju.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.