Czerwień jarzębin – Katarzyna Michalak – recenzja książki

Sierpień 28, 2017

„Czerwień jarzębin” to druga część Leśnej Trylogii autorstwa Katarzyny Michalak. Pierwsza część pozostawiła nas z wielkim pytaniem odnośnie odnalezienia się jednej z bohaterek. Odpowiedź znajdziemy właśnie w tej części, a do tego wiele nowych wątków i kolejna zagadka na koniec. Czyżby po to, abyśmy sięgnęli po kontynuację? Historia trzech przyjaciółek toczy się wszak dalej.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Trzej bracia i trzy przyjaciółki. Żadne z nich nie miało łatwego dzieciństwa. Mimo to wierzymy, że miłość sprawi, że to co złe zniknie. Inaczej jest w przypadku Gabrieli i Wiktora, których zło dosięga nawet wtedy, gdy wszystkie straszne historie zdają się być tylko wspomnieniem odległej przeszłości. Szansą na znalezienie idylli była dla nich ucieczka do zaczarowanego miejsca – małego domku otoczonego lasem świerków, czyli tytułowej Leśnej Polany. Macki zła dosięgają bohaterów jednak i w tym miejscu, dlatego Gabriela znika. Czy jej przyjaciółki, ukochany i jego bracia zdążą z ratunkiem, nim dojdzie do tragedii? I czy te tragiczne okoliczności zbliżą Julię i Majkę do Patryka i Marcina? Zatapiając się w świecie pięknych bohaterek i przystojnych bohaterów, nie zapominajmy, że gdzieś tam za nimi czai się mrok…

Książka „Czerwień jarzębiny” znajduje się na półce z literaturą kobiecą, jednak nie jest to typowa propozycja tego gatunku. Jest tu dużo romantycznej miłości oraz przedstawiania siły, jaką ma w sobie przyjaźń, lecz jeśli dodamy do tego zagadkę w tle, to lektura staje się naraz o wiele ciekawsza. Choć fabuła ma raczej umiarkowane tempo, to posiada kilka nieprzewidzianych zwrotów akcji. Książka jest przyjemna i aspiruje do bycia niezobowiązującą lekturą, po jaką sięgamy w chwili, gdy chcemy się zrelaksować. Sama historia przemawia do czytelnika dzięki swej wiarygodności i temu, że bohaterowie nie są czarno-biali. W ich emocjach i zachowaniu możemy odnaleźć prawdziwych ludzi, którzy tak jak my cieszą się z sukcesów oraz próbują walczyć z przeciwnościami losu. Jakby to powiedział klasyk – samo życie.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.