Elementarz stylu – Katarzyna Tusk – recenzja książki

Wrzesień 8, 2017

Elementarz stylu” to książka znanej blogerki modowej Katarzyny Tusk, która tak jak na blogu, tak i tutaj doradza kobietom i dziewczynom jak się ubierać i jakich błędów się wystrzegać.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Książka napisana jest lekkim językiem, w podobnym stylu jak blog autorki. Również zdjęcia są jej autorstwa. Całość prezentuje się elegancko, minimalistycznie, z konsekwencją powielając styl zdjęć ze strony internetowej autorki. Katarzyna Tusk nie pozuje na gwiazdę i nie stara się dogodzić każdemu. Nie znajdziemy tutaj porad dotyczących maskowania mankamentów swojej figury. To raczej ogólne porady modowe, i tak jak sama autorka nazywa swoją książkę „elementarzem”, zawarła w niej podstawy właściwego dobierania garderoby. Całość utrzymana jest trochę w formie pamiętnika, w oparciu o własną historię i własne przykłady z życia wzięte.

Poza informacjami o tym, co do czego pasuje, co kiedy zakładać, na jakie kolory postawić, jak skompletować bazę, jak komponować zestawy ubrań, jak dobierać bieliznę, itd., jest też o tym, jak ogarnąć bałagan w szafie, jak radzić sobie ze sprawami finansowymi związanymi z zakupami nowej odzieży, a nawet o tym jak ubierają się ludzie w Mediolanie, Paryżu, Nowym Jorku i Londynie. Zwieńczeniem książki jest rozdział mówiący o tym, że tytułowy styl to nie tylko ubrania, ale i w większym stopniu szereg innych, ważniejszych elementów. Istotne jest dbanie o makijaż, paznokcie włosy, itp. Ponadto, styl kształtuje sposób zachowania, usposobienie, sposób traktowania innych ludzi, uśmiech, itd. Nie wolno zaniedbywać także swojego wnętrza, które trzeba stale rozwijać, np. poprzez czytanie książek.

Publikacja będzie właściwa dla kobiet, które stawiają na klasykę i dobrą jakość – dla osób, które chcą i potrzebują mieć odpowiednią garderobę na różne okazje, pragną skompletować bazę, do której dobierać będą dodatki i pragną znać ponadczasowe zasady obowiązujące w świecie mody. Książka może pomóc niejednej dziewczynie, która dopiero poszukuje swojego stylu i czuje się zagubiona. Wszak młodość to czas, kiedy popełniamy najwięcej błędów w komponowaniu swojego stroju. Nie jest to jednak książka dla pań, które lubią eksperymentować i bawić się modą. Styl proponowany przez Katarzynę Tusk będzie dla nich zbyt zapobiegawczy, prosty, z umiarem, wręcz minimalistyczny.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.