Food Pharmacy – Lina Nertby Aurell i Mia Clase – recenzja książki

Sierpień 31, 2017

Food Pharmacy. Opowieść o jelitach i dobrych bakteriach zalecana wszystkim, którzy chcą trafić przez żołądek do… zdrowego życia ” to książka dwóch przyjaciółek – Liny Nertby Aurell i Mia Clase, które kochają zdrowe jedzenie. Uczyniły z niego swoją filozofię życia i dzielą się zdobytą wiedzą z czytelnikami.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Autorki nie są tylko teoretykami. Wszystko o czym piszą przetestowały na swojej skórze, a właściwie na swoich jelitach. To na nich skupiają się w głównej mierze. Uświadamiają, jak ważne jest dla zdrowia dbanie o ten narząd. Odpowiada on za zdrowie naszego organizmu aż w 80%. Wysoka jakość flory bakteryjnej jelit chroni przed stanami zapalnymi. Bakterie, które znajdują się w jelitach pełnią niezwykle ważne funkcje w procesie trawienia i ochrony przed wpływem szkodliwych substancji. Uzbrojeni w cenną wiedzę, którą jak na tacy podają autorki, jesteśmy w stanie samodzielnie zadbać o swoje zdrowie i energię.

Książka to zwieńczenie bloga dostępnego pod adresem foodpharmacy.se. Napisana z dużą dawką humoru i okraszona piękną szatą graficzną. Przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi dietetyki. To także świetne kompendium wiedzy dla laików, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem. Poparta naukowymi badaniami oraz wsparciem prof. Stiga Bengmarka stanowi solidne, sprawdzone źródło informacji.

Mimo iż pozycja ta to poradnik z dziedziny medycyny i dietetyki, czyta się go lekko, jak dobrą powieść. Pochłania do tego stopnia, że jesteśmy w stanie przeczytać książkę w jeden wieczór, by następnie wracać do konkretnych przepisów i testować je w praktyce. Podczas czytania zaprzyjaźniamy się z autorkami, które nie występują w roli nieomylnego i doskonałego guru. Wręcz przeciwnie, przyznają, iż same ulegają pokusom, które niekoniecznie mogą dobrze przysłużyć się naszym jelitom. Nie nakazują bezwzględnego posłuszeństwa ale zalecają, by wybrać najlepsze dla siebie elementy. Nie trzeba np. rezygnować z mięsa ale można ograniczyć jego spożywanie. Zmiany nie muszą być drastyczne.

Food Pharmacy” to pozycja, która potrafi naprawdę zmotywować do działania. Być może dla fanatyków zdrowego stylu życia nie będzie niczym odkrywczym, jednak wielu osobom otworzy oczy na to, jak wiele jest w ich rękach w drodze ku zdrowiu.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.