Już mnie nie oszukasz – Harlan Coben – recenzja książki

Wrzesień 4, 2017

Harlan Coben po raz kolejny tworzy powieść, w której intryga goni intrygę, a czytelnik nie ma szansy na oddech.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Główną bohaterką „Już mnie nie oszukasz” jest Maya Stern, która powróciła do domu z misji w Iraku. Niestety traumatyczne przeżycia z wojny odbiły na niej swoje piętno. W dodatku w jej życiu zdarza się tragedia – na jej oczach zostaje zamordowany jej mąż oraz siostra. Kobiecie pozostaje tylko opłakiwanie bliskich, a także opieka nad córką Lily. Pewnego dnia Maya otrzymuje od bliskiej osoby prezent – ramkę, w której znajduje się także kamera. Maya postanawia używać sprzętu w celu sprawdzania zachowania opiekunki, którą zatrudniła do opieki nad Lily. Któregoś razu, gdy przegląda nagrania, widzi na jednym z nich swojego zmarłego męża bawiącego się z córką. Maya nie jest pewna, czy coś się dzieje z jej psychiką, a może tak naprawdę jej mąż żyje i prowadzi z nią jakąś grę. Kobieta postanawia dowiedzieć się prawdy.

Harlan Coben to popularny na świecie amerykański powieściopisarz, który urodził się w 1962 roku. Zanim stał się pełnoetatowym pisarzem, ukończył politologię w Amherst College, by później pracować w firmie turystycznej dziadka. Jest także mężem i ojcem czwórki dzieci, a także dobrym przyjacielem Dana Browna. Podczas swojej kariery pisarskiej otrzymał wiele nagród, w tym Edgar Poe Award, która przyznawana jest od 1946 roku najlepszym powieściom kryminalnym. Na swoim koncie ma już wiele powieści, a jego znakiem rozpoznawczym są niespodziewane zwroty akcji. Książka „Już mnie nie oszukasz” została wydana w 2016 roku i szybko stała się bestsellerem.

„Już mnie nie oszukasz” to pełnokrwisty thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej strony. Harlan Coben po raz kolejny nie zawahał się użyć wszystkich swoich pomysłów, aby tylko stworzyć wciągającą lekturę, pełną intryg, tajemnic i zwrotów akcji. W „Już mnie nie oszukasz” nie wiadomo, komu można wierzyć, a zakończenie jak zwykle zaskakuje. Niektórym może się jednak wydawać, że Harlan Coben wrzucił do jednej powieści zbyt dużo wątków – jednak nie zmienia to faktu, że powieść czyta się z zapartym tchem. W „Już mnie nie oszukasz” brakuje może pogłębionych portretów psychologicznych, ale przecież nie one są najważniejszym elementem thrillera. W tego typu twórczości chodzi o szybką akcję, a jej w powieści Harlana Cobena z pewnością nie brakuje. Wszystkie przedstawione w powieści wątki ostatecznie ładnie się zgrywają, tworząc dobrze dopracowaną całość.

„Już mnie nie oszukasz” Harlana Cobena to prawdziwa gratka dla wielbicieli gatunku. To dobry, ekscytujący thriller i kryminał w jednym, w którym poznajemy kolejne sekrety i odkrywamy nowe fakty z życia bohaterów. Przez całą lekturę emocji nie brakuje, jest mrocznie, ponuro, ale i klimatycznie. Harlan Coben doskonale wie, jak zainteresować czytelnika – jest w tym prawdziwym mistrzem, co już wielokrotnie udowadniał. W odpowiednich momentach podrzuca wskazówki, odkrywa kolejne karty, by zaraz ofiarować czytelnikowi zwrot akcji, którego kompletnie się nie spodziewał. Warto sięgnąć po tę pozycję Harlana Cobena i zaangażować się w wykreowaną przez niego przygodę. To idealna rozrywka na każdy leniwy wieczór.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.