Malownicze. Wymarzony dom – Magdalena Kordel – recenzja książki

Sierpień 28, 2017

Magdalena Kordel w swojej kolejnej książce pokazuje, co w życiu jest ważne – miłość i przyjaźń, które pozwalają przezwyciężyć każde kłopoty.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Malownicze. Wymarzony dom” opisuje losy Magdy, która ze stolicy decyduje się przenieść na prowincję, do małego miasteczka Malownicze usytuowanego u podnóża Sudetów. Kupuje tam stary dom i choć początkowo trudno jest jej oswoić się z nową sytuacją, z czasem okazuje się, że nabycie nieruchomości przyczyni się do prawdziwej rewolucji w jej życiu. Magda pozna bowiem wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym nauczy się, co to miłość i prawdziwa przyjaźń. Nie zawsze wszystko będzie układało się po jej myśli, jednak problemy o wiele łatwiej rozwiązać, gdy blisko znajdują się zaufane i kochające osoby.

Magdalena Kordel, która ma na swoim koncie wiele książek o tematyce kobiecej, po raz kolejny ofiarowuje swoim czytelnikom wyjątkową powieść, pełną humoru, dynamiczną, ale także wzruszającą. Autorka nie obawia się poruszać trudnych tematów, ale potrafi to uczynić w niezwykle umiejętny i lekki sposób, dzięki czemu utrzymuje równowagę pomiędzy tym, co zabawne, a tym, co trudne i bolesne. Oddając się lekturze autorstwa Magdaleny Kordel, czytelnik będzie zatem nie tylko się śmiać, ale i niejednokrotnie uroni łzę. Wydźwięk utworu pozostaje jednak niezwykle pozytywny i pełen nadziei – z każdej opresji da się wyjść, jeśli tylko zaufamy osobom, które kochamy i które nas darzą miłością, a każde nowe zdarzenie w naszym życiu, nawet niewielkie i wydawałoby się mało znaczące, może przynieść wielkie zmiany. Zmiany na lepsze.

Powieść „Malownicze. Wymarzony dom” to także wiele intrygujących postaci i interesujących wątków. Na kartkach książki pojawia się m.in. Julia, próbująca rozwikłać rodzinne sekrety, mała, samotna Marcysia z patologicznej rodziny czy Krysia, która prowadzi kawiarnię i piecze słynne w miasteczku „kłopotki”. Bohaterów jest naprawdę wielu, każdy z inną historią i zmartwieniami, są nietuzinkowi, wzbudzający ciekawość, ale także, co najważniejsze, dają się polubić, dzięki czemu czytelnik angażuje się w ich losy i chce dowiedzieć się o nich coraz więcej i więcej. Magdalena Kordel wie, jak rozpisać ciekawe postaci, o których czytelnik długo nie zapomni i których losy będą sprawnie popychać akcję powieści naprzód. „Malownicze. Wymarzony dom” czyta się bardzo szybko, a na końcu aż trudno uwierzyć, że to już finał.

Malownicze. Wymarzony dom” bezwzględnie daje do myślenia, ale i napawa pozytywną energią. Malownicze jest tak dobrze opisane, że choć w rzeczywistości nie istnieje, czuje się aurę tego miejsca, tak odmienną od klimatu dużego, zatłoczonego miasta. Malownicze przyciąga, dzięki czemu chce się tam wracać i znów zaangażować się w świat Magdy i jej przyjaciół z prowincji. „Malownicze. Wymarzony dom” Magdaleny Kordel to pozycja obowiązkach dla wszystkich lubiących wzruszające, ale i optymistyczne powieści, dzięki którym zapomina się o własnych problemach. Warto bowiem pamiętać, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko mieć ochotę i odwagę wykonać pierwszy ruch.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.