Moja spektakularna metamorfoza – Karolina Szostak i Marta Kordyl – recenzja książki

Wrzesień 8, 2017

Książka „Moja spektakularna metamorfoza” została napisana po to, by opisać historię Karoliny Szostak, popularnej prezenterki, miłośniczki sportu, która w ciągu zaledwie jednego roku pozbyła się 30 kg nadwagi. O tym, jak do tego doszło, pisze sama zainteresowana, we współpracy z Martą Kordyl.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Karolina Szostak nieustannie wypytywana, jak to zrobiła, że schudła tak dużo w tak krótkim czasie, opisała swoją historię w książce. Podzieliła się swoimi sposobami, swoją drogą i swoją walką. Prezenterka postawiła sobie cel, którym było schudnięcie. Pisze, że to cel i konsekwentne dążenie do niego jest jej kluczem do sukcesu. Nie jest to jednak droga usłana różami. Wręcz przeciwnie, poznamy błędy i słabości autorki. Jednak, jak sama przekonuje, jesteśmy tylko ludźmi i po każdym upadku trzeba się podnieść i iść dalej. Po każdej chwili słabości, jaką może być dogodzenie sobie kubełkiem lodów czy pączkiem, nie należy się poddawać, tylko walczyć dalej.

Z książki dowiemy się jaki wysiłek fizyczny podejmowała Szostak i na czym polegały jej ćwiczenia. Wspomina ona o stosowanej diecie pudełkowej i o głodówkach. Autorka radzi, iż nie trzeba dokładnie powielać jej metod, np. wspomnianej głodówki, której podjęła się aż przez czterdzieści dni. Jednak warto postawić na niskokaloryczne dania, których przepisy znajdziemy w książce, np. na sałatki. Są również wskazówki, czego unikać i na co uważać. Książka zawiera też informacje o problemach prezenterki z tarczycą, o liczeniu PPM (Podstawowej Przemiany Materii), o przewartościowaniu swojego myślenia, o poradach makijażowo-urodowych, itd.

Moja spektakularna metamorfoza” spotkała się z dość dużą falą krytyki w sieci, zwłaszcza ze strony osób zajmujących się zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Zarzuca się Karolinie Szostak, iż stałą się celebrytką, która zbija fortunę na swojej metamorfozie i porzuciła swoich fanów ze świata sportu. Ponadto, podkreśla się brak wiedzy autorki na temat zdrowego odżywiania, czy mylenie różnych pojęć dotyczących zdrowia i diety. Trzeba przyznać, iż jest w tym trochę racji, jednak książka jest przedstawieniem osobistej historii konkretnej osoby. To odpowiedź na pytania fanów „jak to zrobiłaś?”. Szostak miała grono specjalistów, którzy wybrali dla niej te a nie inne metody i ona je realizowała. Przyniosły efekt i teraz dzieli się swoimi sposobami z tymi, którzy są zainteresowani tematem.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.