Nie zawracaj – Tiffany Snow – recenzja książki

Wrzesień 1, 2017

Tiffany Snow w powieści „Nie zawracaj” oferuje czytelnikom płomienny romans, ale i intrygującą zagadkę kryminalną.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Główną bohaterką „Nie zawracaj” jest Kathleen Turner, młoda, dwudziestoczteroletnia dziewczyna, która po śmierci rodziców musi przenieść się do Indianapolis, aby być w stanie się utrzymać. Tam dostaje pracę jako goniec w dużej kancelarii adwokackiej Gage, Kirk i Trent. Nocami pracuje też na drugi etat jako barmanka. Pewnego dnia okazuje się, że jej sąsiadka i koleżanka Sheila, pracująca jako kobieta do towarzystwa, została zamordowana. Kathleen decyduje się rozwikłać zagadkę jej śmierci i odnaleźć zabójcę. Tymczasem los chce, że poznaje też bliżej jednego ze współwłaścicieli firmy prawniczej, bogatego playboya Blane’a Kirka, który zostaje jej kochankiem. Wplątana w kryminalną intrygę Kathleen będzie musiała stawić czoła tym, którzy postanowili pozbyć się jej koleżanki.

Tiffany Snow to amerykańska pisarka, która skończyła studia na University of Missouri z siedzibą w Columbii. Przez wiele lat pracowała w branży IT, teraz zajmuje się wyłącznie pisaniem, o czym marzyła od dziecka. W życiu prywatnym jest też szczęśliwą mamą dwóch córek i żoną. Na swoim koncie ma już wiele powieści romantycznych, które najczęściej wzbogaca o wątki kryminalne czy sensacyjne.

Bez wątpienia „Nie zawracaj” to wciągająca lektura, w której nie brakuje akcji. Intryga kryminalna, choć może się wydawać mało odkrywcza, nie nudzi i jest dobrym dodatkiem do romansu i scen łóżkowych. Główna bohaterka to silna, odważna i spontaniczna kobieta, choć czytelnik nie zawsze zgadza się z jej decyzjami. Da się jednak lubić, można się też z nią utożsamiać. W książce mamy do czynienia z trójkątem miłosnym – jest więc Kathleen Turner, Blane Kirk, ale także tajemniczy Kade Dennon. Autorka jednak nie spieszy się w rozwijaniu uczuć bohaterów, na wszystko musi bowiem przyjść czas. Nie bez znaczenia jest także fakt, że na cały cykl o przygodach Kathleen Turner składa się aż pięć książek, więc autorka spokojnie wprowadza nas w emocjonalny świat Kathleen, jednak skrupulatnie i intrygująco prowadzi wątki sensacyjne.

„Nie zawracaj” Tiffany Snow to idealna propozycja dla wszystkich wielbicieli romansów, w których oprócz wątku miłosnego znaleźć można także coś więcej. W tym przypadku autorka postanowiła uraczyć czytelników elementami kryminału i powieści sensacyjnej. Główna bohaterka Kathleen Turner, mimo młodego wieku, postanawia zaryzykować i dowiedzieć się, mimo czyhających na nią niebezpieczeństw, kto stoi za śmiercią jej koleżanki Sheili. Książka Tiffany Snow to przede wszystkim lekka rozrywka, którą pochłania się w zawrotnym tempie. Fabuła może i momentami jest nieco naciągana, ale nie odbiera to przyjemności z czytania. Autorka postarała się, aby w jej powieści nie zabrakło tego, co w literaturze romantycznej jest najważniejsze: szaleńczej miłości i ciągłego napięcia. W pewnym sensie, zwłaszcza na początku, „Nie zawracaj” Tiffany Snow można porównać do „Pięćdziesięciu twarzy Greya” autorstwa brytyjskiej pisarki E.L. James. To dobra pozycja dla wszystkich pragnących miło spędzić wieczór w towarzystwie lekkiej i przyjemniej lektury.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.