Niepokorna – S.C. Stephens – recenzja książki

Sierpień 30, 2017

S.C. Stephens w trzecim już tomie serii o Kierze i Kellanie opisuje chciwy i okrutny świat show-biznesu, w którym trudno o prawdziwą miłość.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

W powieści „Niepokorna” Kiera i Kellan muszą spróbować poradzić sobie z niespodziewanym sukcesem zespołu chłopaka. Popularność ma swoją cenę, która niekiedy bywa bardzo wysoka. Życie w blasku fleszy nie jest łatwe, zwłaszcza że pojawia się coraz więcej fanek zespołu, a świat rozrywki bywa wyjątkowo podły. Bohaterowie będą musieli zawalczyć o swoją miłość i pokonać wiele przeciwności, aby wreszcie zakosztować upragnionego szczęścia.

S.C. Stephens to amerykańska pisarka, która każdą swoją wolną chwilę poświęca na tworzenie emocjonalnych historii z wątkiem romantycznym. Jej debiut literacki to powieść „Bezmyślna”, będąca zaraz pierwszym tomem przygód Kiery i Kellana. Szybko stał się on bestsellerem, dlatego S.C. Stephens napisała także kolejne odsłony tego utworu, w tym tom drugi pod tytułem „Swobodna”.

Z całą pewnością „Niepokorna” to idealna lektura dla prawdziwych romantyczek, zwłaszcza tych młodszych. Jest niezwykle przyjemna, wciągająca i doskonale działa na poprawę nastroju. Trochę przesłodzona, ale i mająca swój urok, zwłaszcza dla tych, którzy już mieli okazję zapoznać się z bohaterami we wcześniejszych tomach serii. Ponadto S.C. Stephens w niezwykle ciekawy sposób przedstawia show-biznes, dzięki czemu jesteśmy w stanie przyjrzeć się codzienności gwiazd rocka od kuchni i poznać prawidła, które rządzą okrutnym światem rozrywki. Bycie sławnym wydaje się mieć same zalety, jednak ma też swoje cienie, o których nie wolno zapominać.

W „Niepokornej” zmieniła się nie tylko sytuacja młodych ludzi, ale także łącząca ich miłość. Teraz jest dojrzalsza, bardziej szczera, ale też wciąż tak samo intensywna, choć nie brakuje w niej wzlotów i upadków. Sama Kiera wykazała się wielką cierpliwością i niezłomnością, znosząc wiele, aby tylko pozostać z ukochanym. Tymczasem Kellan także daje się lubić, jako osoba, która wie, gdzie leżą jego życiowe priorytety.

„Niepokorna” napisana jest w pierwszej osobie, a narratorką jest sama Kiera. Pozwala to dokładnie wczuć się w emocje młodej dziewczyny, która dopiero co skończyła studia, wyruszyła z ukochanym w trasę koncertową i musi zmagać się z wieloma problemami, w tym chciwością ludzi przemysłu rozrywkowego czy fankami zespołu. W książce nie brakuje także scen seksu, choć w ogóle nie są one bulwersujące. Jest ich jednak dość sporo, więc dla niektórych mogą okazać się zbyt częste i nachalne.

Powieść S.C. Stephens „Niepokorna” wzbudza wiele emocji – jest wzruszająca, smutna, zabawna, momentami nawet irytująca. Ale z całą pewnością trudno się od niej oderwać. Będzie idealnym wyborem dla wszystkich wielbicieli twórczości S.C. Stephens i lekkich, romantycznych opowieści, które czyta się przyjemne i niemal za jednym zamachem. Zanim sięgnie się jednak po „Niepokorną”, warto przeczytać poprzednie tomy serii, aby lepiej poznać bohaterów – nie jest to jednak obowiązkowe. Osoby nieznające Kiery i Kellana także będą mogły bez przeszkód śledzić ich losy. Z całą pewnością mogą liczyć na happy end.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.