Obudź w sobie olbrzyma – Anthony Robbins – recenzja książki

Wrzesień 8, 2017

Obudź w sobie olbrzyma” Anthony’ego Robbinsa to książka z zakresu psychologii zmian, podejmująca tematykę samodoskonalenia.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Autor to ceniony i znany w wielu krajach na całym świecie coach, trener i ekspert w swojej dziedzinie. To człowiek, który własną, ciężką pracą osiągnął wiedzę i poziom, na jakim obecnie się znajduje. To doradca biznesowy, a nawet rządowy. Autor pomaga ludziom wyznaczać odpowiednie cele w życiu, zmieniać dotychczasowe przekonania i nawyki, porzucać niezdrowe nałogi, uporządkowywać swoje wartości życiowe oraz budować odpowiednie strategie. Wszystkie te działania mają odmienić życie na każdym poziomie – umysłowym, fizycznym i emocjonalnym.

Anthony Robbins posługuje się w swojej książce taką terminologią jak np.: warunkowanie sukcesów, kontrola stanów, kontrola emocjonalna, lewarowanie, własne zasady, właściwe pytania, itd. Z książki dowiemy się m.in. tego, czym jest NLP, motywacja, przekonania, itp. Jednak nie trzeba obawiać się skomplikowanego języka czy niezrozumiałych tez. Wszystko zostało przedstawione w przystępny sposób, poparte licznymi przykładami wziętymi z życia samego autora lub ludzi, którym pomógł. Zagłębiając się w lekturę i czytając o tym, jakie efekty przynoszą opisane metody, dochodzimy do wniosku (jeśli już wcześniej tego nie zrobiliśmy), że chcemy zmienić swoje dotychczasowe życie i zamierzamy podjąć wysiłek zbudowania go na własnych zasadach (choć opartych o rady autora).

Publikacja „Obudź w sobie olbrzyma” to książka niezwykle motywująca do działania. Osoby zainteresowane samorozwojem powinny bez wątpienia po nią sięgnąć. To jedyna publikacja tego autora przetłumaczona na język polski. Po tej lekturze można poczuć się zainspirowanym i zachęconym do działania – do pracy nad sobą, która polegać ma na podniesieniu poziomu swojego życia. Jest dość obszerna ale przemawia za nią ogromna wiedza Anthony’ego Robbinsa z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii. Autor jest w stanie sprawić, że po przeczytaniu tej publikacji zmienimy swój sposób myślenia i postrzegania siebie. Jednak, aby lektura przyniosła owoce, nie wystarczy ją przeczytać i odłożyć na półkę. Potrzebne jest jeszcze (albo aż) działanie, samozaparcie i wytrwałość, by wcielić podane rady w życie. Tylko wówczas można stać się tytułowym olbrzymem.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.