Odżywianie dla zdrowia – Paul Pitchford – recenzja książki

Wrzesień 8, 2017

Paul Pitchford to autor książki, która traktuje wieloaspektowo problematykę zdrowia i odżywiania. To kompendium wiedzy na temat skutków, które odczujemy na swoim organizmie jedząc w ten, a nie inny sposób. „Odżywianie dla zdrowia” pokazuje, jakie będą konsekwencje naszych wyborów żywieniowych w przyszłości i koncentruje się na właściwych sposobach postępowania.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

 

Autor sięga zarówno po zdobycze współczesnej cywilizacji, jak i mądrość wschodniej medycyny. Wnioski, jakie nasuwają się po przeczytaniu tej publikacji są takie, iż nie ma jednej cudownej diety dla wszystkich i nie ma jednego właściwego modelu odżywiania się. Książka zawiera wiele cennych i praktycznych rad, jak choćby to, że jakakolwiek zmiana dotychczasowego sposobu odżywiania nie może zostać dokonana w sposób natychmiastowy i drastyczny. Pożywienie jest, zdaniem autora, nie tylko sposobem by utrzymać swoje ciało w pełnym zdrowiu, ale jest ono także lekarstwem. Pełnowartościowa żywność ma ogromną moc. Pitchford przedstawia sposoby w jaki łączyć ze sobą różne grupy pokarmów, po to by zostały one lepiej przyswojone przez organizm. Poza tym, pożywienie ma też pewne właściwości – może ogrzewać, ochładzać, nawilżać, energetyzować, uspakajać, itd. Uzbrojeni w taką wiedzę jesteśmy w stanie samodzielnie uporać się z różnymi dolegliwościami. W połączeniu z odpowiednim stylem życia, obfitującym w ruch oraz dążenie do spokoju duchowego, możemy cieszyć się życiem w zdrowiu i harmonii.

Książka porusza wiele wątków związanych z pożywieniem i nie sposób o wszystkich wspomnieć. Aby przybliżyć nieco ich mnogość można wymienić chociażby takie tematy jak: oczyszczanie organizmu, koncentracja na jedzeniu, przejedzenie, rozkład posiłków, Yin i Yang, Pięć Elementów, przepisy kulinarne, itd. Jednym ze sposób na lekturę może być zapoznanie się z konkretnymi, interesującymi nas tematami lub podjęcie wyzwanie i całościowe zgłębienie tajników „Odżywiania dla zdrowia”.

Ogrom wiedzy zawarty w książce może oszałamiać ale może także stać się przydatny nie jednemu lekarzowi medycyny lub dietetykowi. Dla laika to lektura, którą ciężko ogarnąć za pierwszym podejściem. Bogactwo treści sprawia, że wcielenie w życie zaprezentowanych rad możliwe jest tylko wtedy, gdy będziemy czynić to stopniowo. Można również zapoznać się z całością i wybrać właściwe dla siebie sposoby i metody i na nich skupić swoją energię. Umieszczony na końcu indeks ułatwia odszukanie pożądanych w danym momencie treści.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.