Oszukana – Charlotte Link – recenzja książki

Wrzesień 6, 2017

Charlotte Link w swojej powieści „Oszukana” przedstawia historię kobiety, która postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i odnaleźć mordercę ojca.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Główną bohaterką „Oszukanej” jest Kate Linville, policjantka ze Scotland Yardu. Nie ma dzieci ani męża i wiedzie mało ciekawe życie, którego nie potrafi zmienić. Jest bardzo emocjonalnie związana ze swoim ojcem, który stanowi dla niej największy autorytet. Jednak pewnego dnia ojciec Kate zostaje brutalnie zamordowany w swoim domu. Kobieta jest zdruzgotana i nie umie poradzić sobą z tą bolesną stratą. Kiedy jednak dowiaduje się, że śledztwo odnośnie śmierci jej ojca przypadło miejscowemu śledczemu, który ma problemy z alkoholem, postanawia poprowadzić własne dochodzenie. Jakże duże będzie jej zaskoczenie, kiedy okaże się, że jej ojciec nie był tym, za kogo się podawał…

Charlotte Link to niemiecka pisarka, która urodziła się w 1963 roku we Frankfurcie nad Menem. Swoją pierwszą powieść napisała już w wieku szesnastu lat – a została ona opublikowana, kiedy Charlotte miała lat dziewiętnaście. Duża część jej twórczości została też przeniesiona na mały ekran przez stację ZDF. Charlotte Link jest także aktywistką PETA, czyli organizacji walczącej o prawa zwierząt. Sama jest właścicielką sporej gromadki czworonogów. Książka „Oszukana” ukazała się drukiem w 2015 roku i szybko stała się bestsellerem nie tylko w Niemczech.

„Oszukana” to wciągająca powieść, która nabiera tempa z każdą przeczytaną stroną. Oprócz historii Kate, zostają w niej także przedstawione losy rodziny Crane’ów – oba wątki ostatecznie bardzo dobrze się zazębiają. Co więcej zakończenie powieści jest satysfakcjonujące, ponieważ czytelnik dostaje odpowiedź na wszystkie postawione w książce pytania. Główna bohaterka, Kate, to dość nieporadna jak na policjantkę osoba, nieśmiała i dość bojaźliwa, która nagle decyduje się sama poprowadzić śledztwo. Niektórym może się to wydać dość mało wiarygodne. Jednak Charlotte Link daje czytelnikowi to, czego oczekuje się od powieści kryminalnych – jest akcja, jest tajemnica, są intrygi i stopniowo odkrywane karty. Podczas lektury „Oszukanej” nie można się nudzić, co więcej nie tylko Kate zostanie oszukana. Oszukany zostanie też czytający.

Charlotte Link w „Oszukanej” prezentuje dobry, trzymający w napięciu kryminalny thriller. Wielowątkowość historii tylko wzbudza zainteresowanie i nie pozwala oderwać się od lektury. Autorka doskonale prowadzi akcję, a wszystkie wątki odnajdują swoje zakończenie. W „Oszukanej” każdy skrywa tajemnicę, którą czytelnik chce jak najszybciej odkryć. Niestety polskie tłumaczenie książki zawiera kilka błędów, jednak nie wpływa to w znaczącym stopniu na odbiór powieści. Wielbiciele zagmatwanych historii z morderstwem w tle na pewno będą zadowoleni, wybierając propozycję Charlotte Link. To dobra rozrywka, która wciąga, intryguje i zaskakuje. Atmosfera jest gęsta, a bohaterowie, z problemami, z sekretami, dobrze nakreśleni. Warto sięgnąć po tę pozycję, w której życie bohaterki okazuje się być ułudą. Czy dojdzie do prawdy? „Oszukana” z pewnością wskaże odpowiedź.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.