Piękny drań – Christina Lauren – recenzja książki

Wrzesień 2, 2017

„Piękny drań” Christiny Lauren to pełen złośliwości, namiętności i humoru romans, który wciąga czytelnika i nie pozwala mu oderwać się od czytania.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Główną bohaterką powieści „Piękny drań” jest Chloe Mills, piękna i utalentowana stażystka w firmie rodziny Bennett. Kiedy z Francji do Chicago wraca Ryan Bennett i obejmuje ważne stanowisko w przedsiębiorstwie, Chloe zostaje jego asystentką. Kobieta nie będzie miała w pracy łatwego życia, bowiem Ryan Bennett, choć szaleńczo przystojny, jest też niezwykle wrednym, apodyktycznym i chamskim szefem, który nie powstrzymuje się przed krzyczeniem na pracowników czy trzaskaniem drzwiami. Para początkowo się nie znosi, jednak granica między nienawiścią a miłością jest niezwykle cienka. Z czasem wybuchnie między nimi pożądanie, któremu nie będą w stanie się oprzeć.

Pod pseudonimem Christina Lauren kryje się amerykański duet powieściopisarek Christina Hobbs i Lauren Billings. Obie panie swoją przygodę z pisaniem rozpoczęły od tworzenia fanfików w Internecie, dziś mogą pochwalić się całkiem pokaźną bibliografią. Tworzą przede wszystkim romanse obyczajowe w stylu Young Fiction oraz Adult Fiction. „Piękny drań” to pierwszy tom cyklu, opowiadający o płomiennych romansach – każda kolejna książka to jednak zupełnie nowa historia, także powrotu do poznanych w „Pięknym draniu” bohaterów nie będzie. Tym razem poznamy nowe pary, pomiędzy którymi namiętność i uczucia dopiero będą się rozwijać.

Bez wątpienia „Piękny drań” nie jest typowym romansem czy powieścią erotyczną. Oczywiście pikantnych scen łóżkowych w nim nie brakuje, jednak to, co książkę wyróżnia, to przede wszystkim niebanalni bohaterowie. Chloe to pewna siebie, bystra dziewczyna, która nie da sobą pomiatać i nie ma zamiaru wypłakiwać oczu, gdy szef rzuci ku niej kilka złośliwych czy chamskich komentarzy. Wręcz przeciwnie, ona będzie umiała się odgryźć! To właśnie dialogi między kochankami są wielkim atutem powieści. Przepełnione złośliwościami, przykuwają uwagę, a niejednokrotnie także bawią, zaskakują czy wręcz skłaniają do śmiechu. Chloe i Ryan, podobnie jak w pracy, także w łóżku ciągle będą rywalizować, aby tylko przejąć władzę i okazać się tym silniejszym. Jednak żadne z nich tak łatwo nie ustąpi. Bardzo ciekawe jest także to, że w książce możemy zapoznać się zarówno z przemyśleniami Chloe Mills, jak i Ryana Bennetta dzięki narracji pierwszoosobowej. To trafny zabieg, bowiem czytelnik może zagłębić się w ich tok rozumowania, poznać dane wydarzenie z dwóch perspektyw.

„Piękny drań” duetu Christina Lauren to odpowiednia lektura dla wielbicieli pikantnych romansów, w których znaleźć można żywe, niebanalne dialogi pełne kąśliwych uwag i humoru. Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Nie brakuje też w niej scen seksu, które choć mogą się wydawać do siebie podobne, mają w sobie wiele pożądania i co najważniejsze – zostały przedstawione w sposób dość naturalny. „Piękny drań” to nieustanna walka dwójki bohaterów, bowiem jak to często bywa ciało pragnie jednego, a umysł zaleca coś odwrotnego. A czasem po prostu warto posłuchać serca.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.