Polski przewodnik Paleo. Teoria, praktyka, przepisy – Iwona Wierzbicka i Katarzyna Karus-Wysocka – recenzja książki

Wrzesień 3, 2017

Iwona Wierzbicka i Katarzyna Karus-Wysocka to znane blogerki – dietetyczka oraz pasjonatka diety Paleo z zamiłowaniem do fotografii kulinarnej, zwarły szeregi i napisały książkę pt. „Polski przewodnik Paleo. Teoria, praktyka, przepisy”, która uznawana jest za najlepszą na polskim rynku publikację na temat tej diety.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Znaczna część książki to zbiór informacji na temat diety Paleo. Wgłębiając się w jej lekturę, dowiemy się tego, co jedli ludzie w paleolicie i dlaczego obecnie wraca się do ich metod. Jest mowa o tym czego unikać, jakich błędów się wystrzegać i dla kogo dieta Paleo jest najlepsza. Autorki wspomniały też o modyfikacjach diety Paleo, czyli o primal i AIP. Piszą o takich elementach, jak sposób mycia produktów spożywczych, sposób ich krojenia i przechowywania wszystkiego z czego komponuje się posiłki. A to dlatego, że Paleo to nie tylko odpowiednio zbilansowane posiłki, ale i pewna filozofia, styl życia, gdzie ważną rolę odgrywa właściwa dawka snu, czy słońca. Książka zawiera również kilkadziesiąt konkretnych przepisów, które w znacznym stopniu nawiązują do tradycyjnej polskiej kuchni. To rzadkość w rodzimych publikacjach na temat diety Paleo, gdyż w przeważającej części książki z przepisami komponowanymi w oparciu o tą dietę są dość egzotyczne dla Polaków i zbudowane z produktów u nas niespotykanych lub trudno dostępnych. Cennym elementem tej publikacji jest podział posiłków ze względu na tryb życia. Wszak inne potrzeby będą miały osoby pracujące fizycznie, inne umysłowo, inne dzieci, a jeszcze inne osoby trenujące. Tak więc, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jako, że jedna z autorek jest genialnym fotografem kulinarnym, książka posiada piękną szatę graficzną ze zdjęciami na najwyższym poziomie. To pozycja, którą z przyjemnością bierze się do ręki i podziwia jej estetykę. Ponadto, wartość merytoryczna książki w niczym nie ustępuje jej wyglądowi. Autorki podeszły do tematu niezwykle rzetelnie, przedstawiając dietę Paleo w sposób przystępny i do wprowadzenia w życie od ręki. Z pewnością nie jedna osoba doceni, iż w Paleo nie liczy się kalorii.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.