Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów – Pamela Dennison – recenzja książki

Wrzesień 3, 2017

Pamela Dennison, członkini kilku znanych amerykańskich stowarzyszeń kynologicznych, odnosząca sukcesy w tresurze psów metodą pozytywną, autorka wielu ciekawych publikacji o czworonogach, dzieli się swoimi niezawodnymi sposobami w książce pt. „Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów”.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Autorka zapoznaje czytelnika z pojęciem „pozytywnego szkolenia”, pokazuje trochę historii i tłumaczy skutki, jakie przynosi karanie psów. Każdy żółtodziób dowie się z książki, jak rozpoznawać psią mowę ciała, jak uczyć psa wykonywania komend, jak go nagradzać oraz jak reagować na niepożądane zachowania podopiecznego. Poruszone zostają tematy, z którymi nie radzi sobie wiele właścicieli czworonogów, jak np. ciągnięcie na smyczy, skakanie na ludzi, podkradanie rzeczy, uciążliwe szczekanie, drapanie, czy gryzienie. Wiele osób, które chcą lub planują mieć psa martwi się, jak znaleźć czas na szkolenie lub jak będą układać się relacje pupila z dziećmi. Książka pomoże również rozwiązać te problemy. Jak na tacy podany zostaje trzytygodniowy plan szkolenia, który z pewnością okaże się pomocny.

Pozycja ta może nie spodobać się osobom, które mają ugruntowane przeświadczenie o potrzebie stosowania kar podczas szkolenia psów, gdyż autorka absolutnie je odrzuca. Jednak, sam tytuł „Pozytywne szkolenie…” informuje jaki sposób jest omawiany w książce. Z pewnością, każdy kto nie ma jednoznacznego zdania na temat najlepszej formy tresury lub jest otwarty na nowości, doceni ją ze względu na wartość merytoryczną, bogactwo treści, fachową wiedzę i praktyczne wskazówki. Warto wzbogacać posiadane informacje i zyskiwać nowe doświadczenie, gdyż mogą okazać się one bardzo cenne.

Pozytywne szkolenie psów dla żółtodziobów” to książka, która świetnie nadaje się dla początkujących treserów i właścicieli psów (jak wskazuje tytuł), ale sprawdzi się także jako uzupełnienie i ugruntowanie wiedzy wśród osób, które mają do czynienia z psami nie od dziś. Jak każdy dobry poradnik, napisania jest w taki sposób, by można ją było czytać „od deski do deski”, ale także w każdej chwili szybko i bez problemu odszukać interesujący i potrzebny temat. Praktyczne ramki, które zawierają ciekawostki i dodatkowe wyjaśnienia oraz czarno-białe fotografie, sprawiają, że książka staje się bardziej atrakcyjna w odbiorze. Na szczególną uwagę zasługują załączniki, w których autorka dzieli się polecanymi przez siebie źródłami informacji, jak: książki, czy strony internetowe, słowniczek z wytłumaczeniem podstawowych pojęć, czy cenne wskazówki dotyczące wyboru dobrego szkoleniowca. Ciekawa forma oraz wartościowa merytoryka czynią z tej książki cenny podręcznik każdego psiego właściciela.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.