Sekrety Twin Peaks – Mark Frost – recenzja książki

Wrzesień 7, 2017

„Sekrety Twin Peaks” czyli odkrywanie wszystkich tajemnic, jakie kryło w sobie z pozoru normalne, a wręcz senne amerykańskie miasteczko, miejsce akcji serialu „Miasteczko Twin Peaks”. Gorliwi fani wiedzą jednak, że normalne zjawiska i rzeczy można było policzyć w serialu na palcach jednej ręki. Surrealistyczny obraz autorstwa Davida Lyncha co chwila podrzucał nam nowe zagadki, kazał stawać oko w oko ze zjawiskami paranormalnymi i pozostawił mnóstwo niewyjaśnionych wątków. To wszystko zostało okraszone odpowiednią dawką czarnego humoru oraz ujęciami pięknych krajobrazów.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Jak to obiecała Laura Palmer agentowi Cooperowi – spotkają się ponownie za 25 lat. I oto serial wraca ponownie na ekrany, tak samo tajemniczy i tak samo pełen niedomówień. Jednak co działo się przez ten czas? Chcąc się tego dowiedzieć niezbędnym jest sięgnięcie właśnie po książkę Marka Frosta. Nie znajdziemy tam jednak prostych i dosłownych odpowiedzi na wiele wątków, które do dzisiaj stanowią ważne pytania dla wielu fanów. Dowiemy się za to więcej na temat samej historii miasteczka, która w serialu jest ledwie zarysowana. Tę książkę na pewno można określić jako konkretną. Prezentuje wydarzenia stylizowane na fakty, wiele objaśnia i ma duże znaczenie dla tego, by dobrze zrozumieć fabułę serialu. Fani serialu mocno związanego z surrealizmem oraz światem przeżyć wewnętrznych, mogą być tym odrobinę zaskoczeni, jednak nie ma co martwić się o klimat – jest on tak samo tajemniczy, co na telewizorze. Książka Marka Frosta nie jest bowiem podręcznikiem naukowym, lecz lekturą, która tylko naprowadza na odpowiedni trop. Rozwiązania, podobnie jak w przypadku serialu, musimy szukać na własną rękę. Warto sięgnąć po „Sekrety Twin Peaks” również ze względu na to, że prezentuje znaczenie wielu drugoplanowych postaci, które okazują się grać pierwszoplanową rolę w historii miasteczka.

Ta lektura to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów serialu. Stanowi przejście pomiędzy ostatnim odcinkiem drugiego sezonu serialu a początkiem kolejnej serii wydanej aż ćwierćwiecze później.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.