Vegenerata sposób na zdrowie. Biegaj, gotuj, chudnij – Przemysław Ignaszewski – recenzja książki

Wrzesień 8, 2017

Niesamowite połączenie dwóch miłości Przemysława Ignaszewskiego, a mianowicie – biegania i gotowania, to książka pt. „Vegenerata sposób na zdrowie. Biegaj, gotuj, chudnij”. To historia metamorfozy autora, porady dotyczące zdrowego stylu życia i wiele przepisów na wegańskie dania.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Przemysław Ignaszewski to znany w sieci bloger, zapalony biegacz, który pozbył się 50 kg nadwagi. Posiłkując się swoim przykładem autor zachęca czytelników, aby poszli w jego ślady. Przekonuje, że ruch i właściwe odżywianie są sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów, na co on sam jest najlepszym dowodem. Ponadto, Ignaszewski potrafi zainspirować i zmotywować do tego, o czym pisze.

Książka składa się z dwóch części, z których pierwsza zainteresuje przede wszystkim miłośników aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza biegania. To zbiór zachęt i przykładów z życia autora, które mają udowodnić nam, że ruch fizyczny jest tym co potrzebuje nasz organizm, aby być w formie, cieszyć się dobrym samopoczuciem, utrzymać odpowiednią wagę (ale najpierw do niej dojść).

Druga część to wiele przepisów własnego autorstwa Przemysława Ignaszewskiego, smacznych i prostych do wykonania. To nie tylko pełnowartościowe wegańskie dania, ale i przekąski, koktajle oraz słodkości. Są nawet przepisy na wegańskie święta. Książka naprawdę potrafi zmienić podejście do roślinnych potraw. Nawet miłośnicy tradycyjnej polskiej kuchni znajdą tutaj coś dla siebie, np. przepisy na wegański bigos. I nie trzeba się przejmować, jeśli posiadamy niewielkie umiejętności i doświadczenie w kuchni. To nie tak, jak w wielu zagranicznych książkach kucharskich o tematyce wegańskiej, gdzie potrzebne są składniki, o których nigdy w życiu nie słyszeliśmy – a skąd jeszcze mamy wiedzieć, jak wyglądają i gdzie można je kupić? Autor przygotował takie przepisy, aby bez trudu zrealizować je z dobrze nam znanych produktów, które mamy zawsze pod ręką.

Niebywałym atutem tej książki jest styl, w jakim została napisana – pełen entuzjazmu i humoru. Da się odczuć, iż autor jest niezwykle sympatycznym człowiekiem, pełnym pozytywnej energii, którą potrafi zarazić za pomocą słowa pisanego. Autentyczność i prawdziwość Ignaszewskiego sprawia, że ludzie mu wierzą. Z pewnością, po lekturze książki (a może i bloga) wielu jego czytelników przekonało się do roślinnej kuchni i pokonywania długich dystansów w szybkim tempie biegowym.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.