W oczekiwaniu na dziecko – Mazel Sharon i Murkoff Heidi – recenzja książki

Sierpień 31, 2017

Mazel Sharon i Murkoff Heidi to specjalistki w dziedzinie ciąży i rodzicielstwa. W swojej wspólnej publikacji „W oczekiwaniu na dziecko” śpieszą z pomocą wszystkim debiutującym przyszłym mamom. Przyda się ona także kobietom, które chcą przypomnieć sobie co nieco na temat ciąży, kiedy w domu mają od kilku lat starszaka. Autorki podpowiadają także, jak przygotować się do ciąży już na etapie jej planowania.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

To pozycja, które traktuje kolejne tematy zgodnie z ich kolejnością występowania – poczęcie, ciąża, poród, połóg, karmienie piersią. Przystępna forma w postaci pytań i odpowiedzi ułatwia odnalezienie dowolnej, interesującej w danym momencie kwestii. Zawiera wszelkie potrzebne ciężarnej porady, ale świetnie sprawdzi się także jako źródło fachowej wiedzy dla przyszłych ojców.

Autorki opisują poszczególne etapy, które czekają przyszłą mamę, uwzględniając różne scenariusze wydarzeń, jak np. ciążę mnogą, w późnym wieku, z komplikacjami, itd. Uwzględniają również to, iż kobieta może podejmować decyzje dotyczące sposobu karmienia, czy porodu. Wspierają w każdej z tych decyzji, równocześnie wskazując na ich konsekwencje. Nie osądzają, nie oceniają ale pokazują najlepsze rozwiązania dla dobra dziecka.

Jeśli przyszła mama zastanawia się nad wyborem lekarza, stosowaną dietą, niezbędnymi badaniami, postępowaniem w trakcie choroby, czy seksem w trakcie trwania ciąży, na wszystkie te pytania, i nie tylko te, znajdzie odpowiedź w książce. Rozwieje ona także wątpliwości każdej kobiety, która dopiero dopatruje się pierwszych oznak pomyślnego zapłodnienia lub walczy z ciążowymi dolegliwościami. Podpowie, jakie objawy mogą zwiastować nadchodzący poród i jak on wygląda na poszczególnych etapach. Zapozna także z fizjonomią połogu i procesem karmienia piersią.

Planując powiększenie rodziny, należy tą pozycję mieć obowiązkowo na swojej półce. Z pewnością będzie ona wielokrotnie wertowana w poszukiwaniu fachowej wiedzy i porad. Rozwieje wątpliwości, kiedy będzie coś niepokoić. Pomoże także przyszłym ojcom zrozumieć co się dzieje i czego mogą się spodziewać. Doskonale nadaje się również na prezent. Z pewnością obdarowana kobieta doceni taki podarek.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.