Wbrew zasadom – Samantha Young – recenzja książki

Wrzesień 3, 2017

Samantha Young w pierwszym tomie cyklu „On Dublin Street” opowiada o pożądaniu, samotności i że czasem warto otworzyć się na ludzi, bez względu na przeszłość.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Główną bohaterką „Wbrew zasadom” jest Jocelyn Butler. Kobieta przeżyła wielką traumę, straciła bliskich, przez co postanowiła nigdy z nikim się nie wiązać. Wyjeżdża do Szkocji, do Edynburga, gdzie początkowo mieszka wraz ze swoją przyjaciółką, jednak pewnego dnia jest zmuszona poszukać sobie nowego lokum. Wynajmuje mieszkanie na drugim końcu miasta, u Ellie, z którą szybko się zaprzyjaźnia. Poznaje też jej brata, przystojnego, bogatego, ale i aroganckiego Bradena Carmichaela. Bohaterowie od razu czują coś do siebie, jednak żadne z nich nie zamierza się angażować i przyznać do głębszych uczuć. Decydują się więc na pewien układ bez zobowiązań, który potrwa maksymalnie 3 miesiące. Jednak jak wiadomo uczuć nie da się tak łatwo okiełznać.

Samantha Young to szkocka powieściopisarka, której twórczość to przede wszystkim romanse i powieści erotyczne w stylu Young Adult. Studiowała w Edynburgu kulturę starożytną i średniowieczną. W życiu mała się różnych zajęć, teraz jednak jest pisarką na pełen etat. Jej powieść „Wbrew zasadom” to pierwszy tom długiej serii pod tytułem „On Dublin Street”. Kolejne tomy skupiają się jednak na zupełnie innych parach niż Jocelyn i Braden. Samantha Young postanowiła w całym cyklu przybliżyć relacje nowych postaci, które dopiero się poznają i których romans dopiero się rozpoczyna.

„Wbrew zasadom” to powieść erotyczna, która spodoba się wszystkim wielbicielom tego typu twórczości. Nie brakuje w niej pikantnych scen łóżkowych, jednak powieść nie jest nimi przesycona. Autorka doskonale bowiem utrzymuje równowagę między opisami seksu, a częścią fabularną, w której odkrywane są kolejne strony przeszłości zarówno Jocelyn, jak i Bradena. Bardzo dużym atutem powieści są doskonale rozpisane dialogi, pozbawione sztuczności, za to pełne humoru, momentami wręcz skłaniające do gromkich wybuchów śmiechu. Bardzo ciekawa jest też postać Jocelyn, która przeżyła wielką tragedię i przez całe swoje życie próbuje jakoś sobie z nią poradzić. Wybiera odseparowanie od ludzi i zamknięcie się w sobie. W powieści „Wbrew zasadom” to mężczyzna jest tą bardziej otwartą osobą, która będzie próbować przebić się przez mur, który wybudowała wokół siebie Jocelyn. Nie będzie to łatwe zadanie, ale mężczyzna jest niezwykle uparty i zrobi wszystko, żeby przeniknąć Jocelyn i poznać jej prawdziwą naturę.

„Wbrew zasadom” Samanthy Young to wciągająca i emocjonująca powieść erotyczna, w której nie brakuje miłosnych uniesień, humoru, ale i cierpienia. Autorka w bardzo realistyczny i niebanalny sposób przedstawiła postacie, które da się lubić i którym kibicuje się przez cały czas trwania lektury. A dla czytelników, którym spodoba się relacja Jocelyn i Bradena, Samantha Young przygotowała dostępne w języku angielskim krótkie opowiadanie zawierające kontynuację perypetii tej dwójki pod tytułem „An On Dublin Street Christmas”. Emocje i uśmiech na twarzy czytelnika gwarantowane!

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.