Wyprzedaż snów – Marzena Rogalska – recenzja książki

Sierpień 30, 2017

„Wyprzedaż snów” to książka Marzeny Rogalskiej opowiadająca losy Agaty – kobiety po przejściach wracającej po kilku latach nieobecności do miejscowości, która kojarzy się jej z najlepszymi latami życia. Zmiana jest ogromna, ponieważ przeprowadzka ma miejsce z Nowego Jorku do Krakowa. Bohaterka nie jest pewna tego, co zastanie – czy dawni przyjaciele będą nimi jeszcze? Czy wybaczą jej to, że ich zostawiła? I czy uda się jej, kobiecie bez praktycznie niczego, okazać wsparcie tym, którym tak usilnie próbuje pomóc? Jeśli szukamy powieści pełnej, ciepła, w sam raz na zimowy wieczór, to sięgnijmy właśnie po rozgrzewającą „Wyprzedaż snów”.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Autorka powieści jest znana przede wszystkim jako dziennikarka, potem jako prezenterka, na końcu zaś jako pisarka. „Wyprzedaż snów” jest bowiem jej pierwszą książką, którą czytelnicy odebrali bardzo ciepło. Jak mówi sama autorka, z główną bohaterką powieści łączy ją wiele wspólnego. W książce pojawia się na przykład motyw tego, co stanowi jej pasję życiową, czyli muzyka jazz oraz malarstwo. Przy czym nie jest to książka wyłącznie dla Pań – wątki związane ze światem męskim są obszerne i zostały wiarygodnie opisane.

„Wyprzedaż snów” to powieść pełna optymizmu i wiary w przyszłość. Gdy Agata odkrywa, że jej przyjaciele są gotowi być dalej u jej boku, ma dla każdego z nich miłą niespodziankę. Jest to koperta, w której znajdują się życzenie do spełnienia. Czy zapisane marzenia mają prawo się spełnić? Jeśli jak to dzięki komu? W odpowiedzi na to pytanie warto zatopić się w lekturze. O to na szczęście nietrudno, bo została napisana wyjątkowo pięknym językiem. Cała historia posiada także swoisty klimat, a fabuła jest przepełniona wiarą w prawdziwą przyjaźń i od razu sprawia, że patrzymy na świat w bardziej optymistyczny sposób. Po „Wyprzedaż snów” warto jest więc sięgnąć choćby dla zwykłej chęci poprawienia sobie humoru. Warto jest również wtedy, gdy dokuczył nam nieprzyjemny sąsiad lub nielubiany szef – książka pomaga bowiem odzyskać wiarę w ludzką życzliwość.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.