Zakochać się – Cecelia Ahern – recenzja książki

Wrzesień 3, 2017

Cecelia Ahern po raz kolejny udowadnia, że o miłości umie pisać jak nikt inny – w jej powieści „Zakochać się” uczucia rodzą się niespodziewanie, bo to, co najpiękniejsze w życiu, jest na wyciągnięcie ręki.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

„Zakochać się” opowiada o Christine Rose, młodej, lekko zakręconej dziewczynie, która jest wielbicielką wszelakich poradników. Pewnego dnia, wędrując w nocy po Dublinie, natyka się na moście na Adama Basila, który chce odebrać sobie życie. Dziewczyna próbuje go odwieść od popełnienia tego strasznego czynu. Postanawia wejść z chłopakiem w pewien układ: jeśli zanim chłopak skończy 35 lat udowodni mu, że warto żyć, Adam zrezygnuje z samobójstwa. Chłopak ostatecznie przystaje na propozycję. Urodziny Adama jednak szybko się zbliżają, a Christine ma coraz mniej czasu, aby pomóc Adamowi znów dojrzeć jasną stronę życia.

Cecelia Ahern to powieściopisarka pochodząca z Irlandii, urodzona w 1981 roku. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną w Griffith College Dublin, jednak nie uzyskała tytułu magistra, ponieważ postanowiła całkowicie poświęcić się pisaniu. Jej największym sukcesem, a zarazem debiutem prozatorskim, jest powieść „PS. Kocham cię”, która została wydana w 2004 roku. Na jej podstawie powstał także amerykański film z gwiazdorską obsadą pod tym samym tytułem. Główne role zagrali w nim Hilary Swank i Gerard Butler. Cecelia Ahern jest także szczęśliwą mamą dwójki dzieci a także żoną Davida Keoghana, z którym potajemnie wzięła ślub w 2010 roku.

„Zakochać się” to ciepła, wzruszająca, ale i niezwykle pozytywna powieść. Dużym atutem książki są z całą pewnością świetnie wykreowani i niezwykle sympatyczny bohaterowie. Na pierwszy plan wychodzi przede wszystkim Adam wraz za swoją autoironią. Ale i Christine od razu można polubić. Zupełnie nie ma znaczenia fakt, że od początku można przewidzieć, jak się potoczą losy bohaterów, bowiem treść jest niezwykle wciągająca. Pomysły autorki zaskakują, Cecelia Ahern wręcz czaruje swoim warsztatem pisarskim i absolutnie podczas czytania „Zakochać się” nie ma miejsca na nudę. Poszczególne rozdziały książki zostały zatytułowane w podobny sposób: wszystkie rozpoczynają się od słowa „jak”, co jest świetnym odwołaniem do poradników, które tak namiętnie pochłania Christine. Jak się okazuje w prawdziwym życiu poradniki na nic się zdadzą i lepiej słuchać głosu swojego serca i opierać się na własnych doświadczeniach.

„Zakochać się” Cecelii Ahern to piękna, dowcipna i ciepła opowieść o miłości i samoakceptacji. Co więcej głównym przesłaniem „Zakochać się” jest to, aby cieszyć się z małych rzeczy i zawsze dostrzegać piękno świata. To wciągająca historia, od której trudno się oderwać. Cecelia Ahern wie, jak zainteresować czytelnika, jak ładnie językowo ozdobić swój utwór. Bez wątpienia „Zakochać się” spodoba się wszystkim wielbicielom powieści obyczajowych, w których miłość odnajduje się w najmniej spodziewanym momencie. Warto zapoznać się z książką Cecelii Ahern – to rozrywka pełna pozytywnych wibracji. I z całą pewnością można w niej liczyć na happy end.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.