Zamień chemię na jedzenie – Julita Bator – recenzja książki

Wrzesień 14, 2017

Książka „Zamień chemię na jedzenie” powstała w wyniku potrzeby dostosowania się autorki do sytuacji, którą przyniosło jej życie. Alergia dzieci spowodowała, że Julita Bator musiała szukać sposobów wyeliminowania substancji przyczyniających się do ich złego samopoczucia. Winne okazały się różne ulepszacze smaku i konserwanty zawarte w pożywieniu. W wyniku poszukiwań, eksperymentów i doświadczenia powstała niezwykle wartościowa książka, która również może przysłużyć się polepszeniu jakości życia czytelnika.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Często słyszymy wokół siebie opinie, że w obecnych czasach trudno znaleźć pożywienie, które nie jest szkodliwe. Równocześnie, zazwyczaj bliżej przyglądamy się tematyce zdrowego odżywiania, gdy sami, lub ktoś w naszej rodzinie zaczyna mieć kłopoty ze zdrowiem. Wcale nie musimy czekać, aż wydarzy się coś złego. Aby zgłębić temat właściwego odżywiania, książka „Zamień chemię na jedzenie” będzie świetną lekturą. Z pomocą autorki jesteśmy w stanie wyeliminować z diety niesprzyjające nam produkty. Równocześnie, dowiadujemy się jak postępować, by dostarczać swojemu organizmowi odżywcze składniki.

Książka zawiera 81 przepisów na konkretne dania i napoje. Ponadto, znajdziemy w niej szereg cennych informacji, mi.n.: jak czytać etykiety na produktach, jakie składniki są szkodliwe, w jakich produktach możemy je najczęściej znaleźć, co może je zastąpić, itd. Przydatne i czytelne są także różne tabele umieszczone w książce. To także poradnik dotyczący robienia własnych przetworów, wypiekania własnego chleba, itp. Autorka stawia na smaki, które zna ze swojego dzieciństwa i ze swojego rodzinnego domu. Zaproponowane przepisy mają odzwierciedlać te dawne smaki. Ich tajemnica tkwi w produktach pozbawionych chemii, a opartych na zdrowych i naturalnych komponentach.

Idąc za radami Julity Bator, możemy wprowadzać do swojej diety zdrowe pożywienie. Autorka jest w stanie nas zmotywować i pokazać drogę ku zdrowemu odżywianiu. Niektóre porady mogą okazać się zbyt radykalne, jeśli nie mamy zamiaru wprowadzać drastycznych zmian, a jedynie nieco poprawić swoje nawyki żywieniowe. Jednak, trzeba przyznać, że autorka zna się na rzeczy. Włożyła dużo wysiłku w to, by zdobyć prezentowaną wiedzę i wpłynąć na zdrowie trójki swoich dzieci. Jej działania były motywowane tym co najsilniejsze – miłością rodzicielską.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.