Zdrowe koktajle – Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis, Marta Kielak – recenzja książki

Wrzesień 3, 2017

Autorstwo książki „Zdrowe koktajle” to słynna Ewa Chodakowska, jej mąż Lefteris Kavoukis oraz dietetyczka Marta Kielak. Dzięki wspólnej pracy stworzyli przepisy na zdrowe koktajle i dzielą się nimi ze swoimi czytelnikami, polecając je jako formę urozmaicenia diety.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

Autorzy stawiają na koktajle ze względu na bogactwo witamin i minerałów, które zawierają owoce i warzywa, a których w naszej diecie jest zwykle za mało. Koktajle to sposób na zdrową przekąskę, deser, śniadanie, pełnowartościowy posiłek. Odpowiednio skomponowane pozwolą uzupełnić w organizmie białko, węglowodany i składniki mineralne utracone podczas treningu. Zawierają mnóstwo witamin, błonnika i antyoksydantów. Książka zawiera także specjalny rozdział adresowany do Panów. Przepisy w nim zawarte zostały tak skomponowane, by dostarczyć mężczyznom potrzebne im do zdrowia składniki, jak np. selen, cynk, magnez, a które często tracą przy wysiłku fizycznym.

W książce zamieszczono 100 przepisów, z oznaczeniem, ile kcal zawiera każdy z nich, czy posiadają w swoim składzie mleko, gluten, czy są zalecane po treningu lub stanowią tzw. kategorię superfoods. Opisano potrzebne składniki, sposób przyrządzenia i wagę produktów po obraniu. Publikacja okraszona jest przepięknymi fotografiami koktajli, które przyjemnie się ogląda, a które aż kuszą, by je wypróbować. Na sam widok leci ślinka.

Chodakowska to autorytet w świecie fitnessu i książka wiele zyskuje ze względu na jej nazwisko. Zaprezentowane przepisy są przez nią wypróbowane i polecane. Za pomocą książki chce wspomóc panie (i nie tylko) w dbaniu o zdrowie oraz piękną sylwetkę. Koktajle są także świetnym sposobem na przemycenie warzyw i owoców do diety dzieci, które niekoniecznie za nimi przepadają. Koktajle są przy tym proste i szybkie w przygotowaniu. Można je także zabierać ze sobą do szkoły, pracy, czy na treningi. Dla osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia zaprezentowane przepisy mogą podpowiadać ciekawe rozwiązania, a dla laików stanowić świetną bazę fachowej wiedzy.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.