Znajdę Cię, Crystal – Joss Stirling – recenzja książki

Sierpień 31, 2017

W trzecim już tomie sagi o braciach Benedictach Joss Stirling przedstawia losy Xava Benedicta i Crystal Brook, którzy będą musieli połączyć siły, aby uratować najbliższych.

Książkę można kupić na Digitalo.pl

„Znajdę Cię, Crystal” opowiada o Crystal Brook, która na tle swojego utalentowanego rodzeństwa, czuje się mało wartościowa. Posiada dar odnajdywania zagubionych rzeczy, który uważa za bezużyteczny. W trakcie przygotowań do ślubu siostry, Crystal poznaje brata swojego przyszłego szwagra, Xava Benedicta. Początkowo para nie do końca się dogaduje, jednak z czasem będzie musiała współpracować, aby poradzić sobie z niespodziewanym wrogiem i ochronić rodzinę.

Joss Stirling to pseudonim angielskiej powieściopisarki, która tak naprawdę nazywa się Julia Golding. Urodzona w1969 roku jest żoną i matką trójki dzieci, przez pewien czas w swoim życiu pracowała także w Polsce jako dyplomata. Powieść „Znajdę Cię, Crystal”, wydana w 2012 roku, to trzeci tom przygód braci Benedictów – poprzednie tomy zostały opublikowane pod takimi tytułami jak: „Kim jesteś, Sky?” oraz „Jak cię wykraść, Phoenix?”. Wszystkie te pozycje opowiadają o sawantach, czyli osobach mających nadprzyrodzone zdolności, np. dar telepatii, telekinezy czy uzdrawiania. Ten wątek jak wprost z powieści fantasy niezwykle wzbogaca książki Joss Stirling, które czyta się z zapartym tchem.

„Znajdę Cię, Crystal” skupia się na Crystal i Xavie oraz ich relacji. Xav jest sarkastyczny, pomysłowy, ale też i romantyczny. Nie da się go nie lubić. To właśnie jego przekomarzania z Crystal stanowią niezwykle absorbujący element powieści, który powoduje uśmiech na twarzy. Natomiast samej Crystal brakuje trochę charyzmy – zbyt często użala się nad sobą, zamiast działać. Jeśli by oddać tej bohaterce choć odrobinę osobowości Xava, z pewnością stałaby się o wiele bardziej interesująca.

Dużym plusem powieści Joss Stirling jest niebanalnie przedstawiony element fantastyczny. Paranormalne zdolności sawantów są naprawdę różnorodne i nawet pozornie nieprzydatny dar Crystal do odnajdywania zagubionych rzeczy okaże się bardziej pomocny, niż mogłoby się to wydawać. Dzięki sawantom książka prezentuje coś znacznie więcej niż tylko zwykły wątek romantyczny i zyskuje na oryginalności.

„Znajdę Cię, Crystal” Joss Stirling to doskonała pozycja dla wielbicieli romantycznych historii połączonych z paranormalnymi elementami i wątkiem sensacyjnym. Dodatkowym atutem powieści jest umieszczenie akcji w Wenecji. Opisy tego pięknego miasta wspaniale wzbogacają książkę i nadają jej niesamowitego klimatu. To idealna rozrywka, napisana przyjemnym i prostym językiem. Warto zanurzyć się w świecie sawantów i braci Benedictów, który nie pozbawiony jest romantyzmu, ale i humoru. Dzięki wymieszaniu różnych gatunków – romansu, sensacji i fantasy – otrzymujemy niebanalną powieść, która wciąga czytelnika. Aż chce się czytać więcej. Na szczęście na horyzoncie można dostrzec kolejne tomy serii o braciach Benedictach: „Droga do Misty” czy „Śmiało, Angel!”. Warto sięgnąć po te pozycje i rozkoszować się oryginalnymi pomysłami Joss Stirling.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.